Zupa grochówka.
Grochówka to ulubiona zupa mojej rodziny , a w szczególności mojego męża. Jest smaczna, sycąca i prosta w przygotowaniu. Polecam
Składniki;
1,5 litra wywaru z warzyw, kości wędzonych oraz boczku wędzonego,
150 g. boczku wędzonego do wytopienia,
250 g. grochu,
300 g. ziemniaków pokrojonych w kostkę,
1 cebula,
2 ząbki czosnku,
2 kawałki kiełbasy śląskiej,
2 łyżki mąki pszennej,
2 łyżki majeranku,
sól i świeżo mielony pieprz do smaku,
przyprawa do zup w płynie do smaku,
Sposób przygotowania;
Groch przebrać, opłukać, zalać zimnym wywarem. Następnie doprowadzić do zagotowania i zostawić na około 1,5 - 2 godz. Po tym czasie gotować dalej na średnim ogniu palnika. Pod koniec gotowania dodać pokrojone w kostkę ziemniaki. Boczek pokroić w kostkę wytopić dodając pokrojoną cebulę oraz posiekany czosnek, podsmażyć do zeszklenia cebuli, wymieszać z mąką zrumienić i dodać do zupy. Do całości dodać pokrojoną w pół plastry kiełbasę , roztarty w dłoniach majeranek oraz doprawić do smaku przyprawami.
Zupę chwilę pogotować, wyłączyć palnik gazu i grochówka gotowa. Podawać z pajdą świeżego pieczywa.
Smacznego



Super na zimowe dni
OdpowiedzUsuń