Sałatka na różne okazje.
Kto z nas nie lubi sałatek, chyba nie ma takiej osoby. Ja dzisiaj podaję Wam przepis na kolejną moją sałatkę, która jest pyszna. Przygotowana z makaronu, szynki oraz ogórka konserwowego i papryką konserwową. Wszystko połączone z majonezem . Smak sałatki zaostrzyłam tartym chrzanem. Polecam
Składniki;
125 g. makaronu świderki,
150 g. szynki konserwowej,
papryka konserwowa według uznania,
4 - 5 ogórków konserwowych,
4 łyżki majonezu + 1 łyżka chrzanu tartego,
sól i pieprz mielony do smaku,
Dodatkowo;
2 łyżki posiekanej cebulki zielonej,
natka pietruszki do dekoracji,
Przygotowanie;
Makaron ugotować według opisu na opakowaniu, po ugotowaniu przelać zimną woda i odsączyć na sitku, przełożyć do większej miski. Szynkę pokroić w grubsze zapałki, natomiast paprykę konserwową oraz ogórki konserwowe w paseczki lub kostkę jak lubicie. Wszystkie przygotowane składniki dodać do makaronu, wymieszać.
Następnie połączyć z majonezem i chrzanem. Po dokładnym wymieszaniu posmakować i w razie potrzeby doprawić do smaku pieprzem i solą. Przełożyć do szklanej salaterki i posypać posiekaną cebulką zieloną.
Opcjonalnie udekorować natką pietruszki. Smacznego




Pyszna sałatka :)
OdpowiedzUsuńBardzo dziękuję.;)
UsuńSuper sałatka,wygląda przepysznie
OdpowiedzUsuńSerdecznie dziękuję.;)
OdpowiedzUsuń