Sałatka Misz - masz.
Sałatkę nazwałam Misz - masz dlatego że przygotowałam ją z resztek po czyszczeniu lodówki. Sałatka wyszła pyszna, jest prosta w przygotowaniu i przygotujesz ją ze wszystkiego co masz w lodówce. Sałatkę polecam.
Składniki;1/2 szt. kapusty pekińskiej,
3/4 szt. papryki czerwonej,
kawałek ogórka zielonego,
kawałek pora (zasolony, gnieciony i odciśnięty),
4 ogórki konserwowe,
kawałek szynki konserwowej (może być inna),
cebula czerwona,
3 jajka ugotowane na twardo,
6 koktajlowych pomidorków,
sól i pieprz mielony do smaku,
3 łyżki majonezu,
2 łyżki jogurtu typu greckiego,
kilka gałązek cebulki zielonej drobno posiekanej,
Dodatkowo;
100 g. makaronu świderki,
Sposób przygotowania;
Makaron ugotować według przepisu na opakowaniu, po ugotowaniu odcedzić i przełożyć do miski. Kapustę pekińską po oczyszczeniu drobno poszatkować, kukurydzę odsączyć na sitku z zalewy, ugotowane jajka po obraniu pokroić w grubszą kostkę. Paprykę umyć, oczyścić z gniazd nasiennych i pokroić w kostkę lub na zapałkę, ogórek zielony i ogórki konserwowe oraz pomidorki koktajlowe pokroić w półplasterki lub kostkę jak kto woli. Cebulę czerwoną obrać i pokroić w kostkę, szynkę pokroić w słupki. Por pokrojony w półplasterki , zasolić, pognieść i odcisnąć. Wszystkie składniki przełożyć do miski z makaronem, doprawić pieprzem i solą,
Na koniec całość połączyć z majonezem i jogurtem naturalnym.
Posypać posiekaną cebulką zieloną.
Smacznego





Fajnie szybko i zdrowo
OdpowiedzUsuń