Racuchy z bananem.
Racuchy przygotowane na kefirze, dodatkowo wzbogacone o banany. Przepis na te racuchy jest prosty i szybki, możecie się przekonać sami. Racuchy z tego przepisu wyszły delikatne, puszyste i pyszne. Polecam
Składniki;
2 szkl. maki ( szkl. o poj. 250 ml),
1 duże jajko jak mamy małe jajka to 2,
420 ml. kefiru,
2 - 3 łyżki cukru,
2 łyżeczki cukru waniliowego,
1 łyżeczka płasko sody oczyszczonej,
Sposób przygotowania;
Do miski przesiewamy mąkę razem z sodą, dodajemy jajka i mieszamy trzepaczką kuchenną. Dodajemy kefir oraz oba cukry, mieszamy do połączenia składników. Tak przygotowane ciasto odkładamy na 15 minut. zakrywając ściereczką.
Po tym czasie nakładamy porcje masy łyżką na rozgrzaną delikatnie wysmarowaną olejem patelnię i smażymy racuchy z obydwu stron na rumiany kolor. Przed obróceniem racuchów na drugą stronę układamy pokrojone plasterki banana.
Usmażone racuchy podajemy z oprószone cukrem pudrem lub polane syropem klonowym czy z dodatkiem jogurtu greckiego albo śmietany w towarzystwie ulubionych owoców.
Możliwości jest wiele. Możemy je również zajadać bez niczego, a mnie najlepiej smakują jeszcze ciepłe.
Smacznego





Pyszne racuszki:)
OdpowiedzUsuńDziękuję.;)
UsuńMoje ulubione mniam
OdpowiedzUsuńDziękuję.;)
UsuńŚwietna propozycja obiadu
OdpowiedzUsuń