Kurczak ze szpinakiem i serem w cieście francuskim.

 Kurczak ze szpinakiem i serem w cieście francuskim.


Kurczak ze szpinakiem i serem to niezwykle smakowity pomysł na obiad albo ciepłą kolację Walentynkową. Mięsko jest soczyste z ciągnącym się serem, a ciasto chrupiące. Przepis na to danie ,czy przekąskę jest prosty i szybki. Polecam.

Składniki;
  • op. ciasta francuskiego,
  • 300 g. filetu z kurczaka,
  • 500 g. szpinaku,
  • 1 cebula cukrowa nie za duża,
  • 2 ząbki czosnku,
  • 200 g. sera żółtego startego na tarce o dużych oczkach,
  • masło do smażenia,
  • 1 jajko do posmarowania ciasta,
  • Przyprawy;
  • oregano lub zioła prowansalskie,
  • przyprawa do drobiu lub kurczaka,
  • sól morska i pieprz świeżo mielony,
  • papryka mielona słodka,
  • czosnek granulowany,
  • gałka muszkatołowa , curry,
  • 2 łyżki czarnuszki,
Sposób przygotowania;
Kurczaka umyć , osuszyć następnie pokroić w większą kostkę i przyprawić przyprawą do drobiu, papryką słodką, czosnkiem granulowanym, pieprzem i solą do smaku oraz oregano lub ziołami prowansalskim. Tak przygotowanego kurczaka podsmażyć do zrumienienia na rozgrzanej patelni z dodatkiem niewielkiej ilości masła. Po podsmażeniu odstawić na bok do ostygnięcia. Na głębszej patelni na maśle podsmażyć do zeszklenia obraną i pokrojoną w drobną kostkę cebulę cukrową, pod koniec smażenia dodać przeciśnięty przez praskę czosnek oraz szpinak baby, doprawiając do smaku solą morską, świeżo mielonym pieprzem oraz szczyptą gałki muszkatołowej i przyprawy curry. Smażyć do wyparowania powstałego podczas smażenia płynu. Wystudzić.
Ciasto francuskie rozłożyć , przekroić pół. Na jednym kawałku rozłożyć połowę szpinaku, rozłożyć połowę podsmażonego kurczaka.


Całość posypać częścią startego sera, boki ciasta pociąć w paski nie do końca - zostawiając środek ciasta w całości. To samo zrobić z drugą częścią ciasta.


Paski przekładać na przemian tworząc warkocz i zlepiając od góry.


Blaszkę wyłożyć papierem do pieczenia , ułożyć oba warkocze. Wierzch posmarować rozbełtanym jajkiem i posypać czarnuszką. Włożyć do piekarnika nagrzanego do 190 - 200 stopni i zapiekać około 30 minut.
Ciasto ma być złociste i chrupkie.


Warkocze po upieczeniu.


Smacznego.

Komentarze

Prześlij komentarz