Kaszka manna na mleku z masełkiem i cynamonem

Kaszka manna na mleku z masełkiem i cynamonem. 


Lubię czasami na śniadanie zjeść sobie kaszkę przygotowaną na mleku, jak kiedyś dzieciakom się gotowało. Taka kaszka to pożywne smaczne śniadanie lub smaczny deser na podwieczorek. Można ją również podać z jabłkami startymi na tarce, smakuje pysznie. Polecam

Składniki;

1/2 litra mleka,
5- 6 łyżek kaszki,( kaszka ma być nie za gęsta ale też nie rzadka),
2 łyżki cukru,
1 łyzka masła,
cynamon według uznania,
Dodatkowo;
2 jabłka obrane i starte na tarce o dużych oczkach,
1 -2 łyżki cukru do jabłek,
3 łyżki soku z cytryny,

Sposób przygotowania;

Do garnka z grubym dnem wlać zimne mleko, podgrzewać do zagotowania z cukrem i szczyptą soli. Gdy mleko się zagotuje zmniejszyć płomień gazu i mieszając stopniowo wsypywać kaszkę mannę . Gotować na małym ogniu cały czas mieszając około 3 - 5 minut. tak by nie powstały grudki i kaszka się nie przypaliła. Gotową kaszkę nałożyć na talerze, polać roztopionym masłem, posypać cynamonem.


Dodatkowo można nałożyć starte jabłka wymieszane z cukrem i sokiem z cytryny.

Smacznego

Komentarze

Prześlij komentarz