Deserek z galaretek.

Deserek z galaretek.


Dzisiaj deserek bardzo prosty w przygotowaniu. Można go przygotować z reszek ciasteczek które zalegają w szafce. Ja mój deserek przygotowałam z galaretek, ubitej śmietany z mascarpone oraz z ciasteczek które jeszcze zostały po świętach. Deserek pyszny, ładnie się prezentuje. Polecam wykorzystać pozostałości na taki deserek i sami ocenicie że warto było.

Składniki;

3 kolory galaretek,

500 ml. dobrze schłodzonej śmietany 30 %,

2 łyżki cukru pudru,

250 g. serka mascarpone,

op. śmietan fix -u,

Dodatkowo;

resztki ciasteczek, herbatników,

Przygotowanie; 

Galaretki przygotować według opisu na opakowaniu ( tylko wody 350 ml ). Wystudzić do całkowitego stężenia i pokroić każdą osobno. Dobrze schłodzoną śmietanę ubić na sztywną masę z cukrem pudrem, pod koniec ubijania dodać śmietan fix. Ciasteczka rozkruszyć. Do pucharków na spód włożyć pokruszonych ciasteczek, dodać ubitą śmietanę z mascarpone, jeden kolor galaretki ponownie śmietanę, pokruszone ciasteczka i galaretkę. Dalej śmietanę, na śmietanę wszystkie 3 kolory galaretki i kleks śmietany oprószyć rozkruszonymi ciasteczkami.

Pyszny deser gotowy , wystarczą galaretki, ubita śmietana i ciasteczka. Gorę można posypać startą czekoladą jeżeli macie ochotę.

Smacznego

Komentarze

Prześlij komentarz