Deserek z galaretek.
Dzisiaj deserek bardzo prosty w przygotowaniu. Można go przygotować z reszek ciasteczek które zalegają w szafce. Ja mój deserek przygotowałam z galaretek, ubitej śmietany z mascarpone oraz z ciasteczek które jeszcze zostały po świętach. Deserek pyszny, ładnie się prezentuje. Polecam wykorzystać pozostałości na taki deserek i sami ocenicie że warto było.
Składniki;
3 kolory galaretek,
500 ml. dobrze schłodzonej śmietany 30 %,
2 łyżki cukru pudru,
250 g. serka mascarpone,
op. śmietan fix -u,
Dodatkowo;
resztki ciasteczek, herbatników,
Przygotowanie;
Galaretki przygotować według opisu na opakowaniu ( tylko wody 350 ml ). Wystudzić do całkowitego stężenia i pokroić każdą osobno. Dobrze schłodzoną śmietanę ubić na sztywną masę z cukrem pudrem, pod koniec ubijania dodać śmietan fix. Ciasteczka rozkruszyć. Do pucharków na spód włożyć pokruszonych ciasteczek, dodać ubitą śmietanę z mascarpone, jeden kolor galaretki ponownie śmietanę, pokruszone ciasteczka i galaretkę. Dalej śmietanę, na śmietanę wszystkie 3 kolory galaretki i kleks śmietany oprószyć rozkruszonymi ciasteczkami.
Pyszny deser gotowy , wystarczą galaretki, ubita śmietana i ciasteczka. Gorę można posypać startą czekoladą jeżeli macie ochotę.
Smacznego



Pycha deserek:)
OdpowiedzUsuńWygląda przepysznie
OdpowiedzUsuń