Budyń na bazie mąki ziemniaczanej i pszennej.

 Budyń na bazie mąki ziemniaczanej i pszennej.


Dzisiaj budyń przygotowany na bazie maki ziemniaczanej i mąki pszennej, mleka, cukru oraz żółtek.
Można taki budyń przygotować tylko z mąki ziemniaczanej ale ja to robię i z pszennej. Budyń jest prosty i łatwy w przygotowaniu. Taki budyń można połączyć ze zmiksowanym prawdziwym masłem i otrzymamy przepyszny krem maślano - budyniowy. Polecam

Składniki;

1 litr mleka,
2 żółtka jajek,
4 łyżki mąki ziemniaczanej,
2 łyżki mąki pszennej,
3/4 szkl. cukru ( szkl. o poj. 250 ml ),
3 łyżeczki cukru waniliowego, 

Przygotowanie;

Z mleka odlać około 1,5 szklanki, dodać obie mąki, oraz żółtka. Dokładnie wymieszać do połączenia składników. Pozostałe mleko zagotować z cukrem i cukrem waniliowym. Gdy mleko się zagotuje wlewać energicznie mieszając mieszankę z mleka mąki i żółtek. Cały czas mieszając trzepaczką kuchenną doprowadzić do zagotowania. Nie przerywając mieszania gotować jeszcze chwilę. 


Nastepnie zdjąć z ognia, przelać do pucharków. Zajadać jak kto lubi. 

Rada; Budyń można również połączyć ze zmiksowanym masłem aby otrzymać krem maślano - budyniowy. 


Komentarze

Prześlij komentarz