A - la pierożki z parówkami.
Dzisiaj chcę się podzielić z Wami moimi a -la pierożkami z parówkami. Zazwyczaj robię tradycyjnie pierogi, ale chciałam uzyskać coś innego co zaskoczy moich domowników i udało mi się. Domownicy zaskoczeni, a pierożki bardzo smaczne i szybko skonsumowane. Polecam.
Składniki;
około 2,5 szk. mąki pszennej ( szkl. o poj. 250 ml ),
1 łyżeczka soli,
1 szkl. ciepłej wody,
Dodatkowo;
3 cienkie parówki,
200 g. boczku wędzonego + 1 łyżka oleju,
natka pietruszki do dekoracji,
Sposób przygotowania;
Z podanych na ciasto składników wyrabiamy gładkie jednolite ciasto.
Z ciasta formujemy kulę ,odrywamy połowę a pozostałe owijamy ściereczką.
Ciasto wałkujemy a następnie odcinamy kawałek wielkości większej jak parówka.
Parówkę okrywamy ciastem i zlepiamy tak jak pierożki, Dokładnie zlepiając brzegi dookoła parówki.
Całość wkładamy na gotującą osoloną wodę i gotujemy 5 -8 minut od momentu wypłynięcia.
Boczek pokroić w kostkę. Następnie podsmażyć na patelni z dodatkiem oleju.
Parówki po ugotowaniu wyjąć pokroić na kawałki, ułożyć na talerzu, polać skwarkami z boczku. Udekorować natką pietruszki.
Smacznego.
Super przepis
OdpowiedzUsuńSuper pomysł
OdpowiedzUsuń