Przepis na te puszyste, pyszne pączki przywiozłam od rodziny z województwa wielkopolskiego. Pączki z tego przepisu są wyjątkowo smaczne, puszyste i mięciutkie jak puszek. Raz spróbujecie pączki z tego przepisu to będziecie do niego często wracać.
Składniki;
10 żółtek,
100 g. świeżych drożdży,
1/2 kostki margaryny Kasia + 1 łyżka masła,
2 szkl. mleka,
1 kg. mąki pszennej ( ja użyłam Szymańskiej),
1/2 szkl. cukru,
1/2 łyżeczki soli,
zapach rumowy,
1 duża łyżka spirytusu lub octu,
Dodatkowo;
marmolada u mnie różana,
obrany ziemniak,
Składniki w temperaturze pokojowej.
Szklanka o poj. 250 ml.
Sposób przygotowania;
Do głębokiego talerza rozkruszyć drożdże, zasypać połową cukru oraz 2 - 3 łyżkami mąki. Odłożyć do wyrośnięcia aż drożdże zaczną pracować.
Ciasto wyłożyć na podsypaną mąką stolnicę rozciągnąć, zakryć ścierką i odłożyć do wyrośnięcia.
Gdy ciasto podwoi swoją objętość nie wałkować tylko rozciągać i wycinać szklanką koła, każde koło brać na rękę , rozłożyć jeszcze lekko i nakładać porcję marmolady ( najlepiej według uznani), zlepiając brzegi i formować w rękach kulki tworząc pączki. Ponownie zakryć ścierką i odłożyć jeszcze na 15 - 20 minut do ponownego wyrośnięcia.
Tłuszcz do smażenia mocno rozgrzać wkładając do środka obrany ziemniak. Do dobrze rozgrzanego tłuszczu wkładamy po kilka pączków i smażymy po kilka minut z każdej strony.
Gdyby pączki się za szybko smażyły zmniejszyć moc palnika. Odsączyć na ręczniku papierowym z nadmiaru tłuszczu.
Po lekkim wystudzeniu oprószyć cukrem pudrem lub polukrować.
Rada;
Do smażenia pączków czyli czy smażycie pączki na oleju czy na smalcu włóżcie mały obrany ziemniak lub połowę dużego obranego ziemniaka. Zobaczycie zmiany podczas pieczenia. Polecam









Ale smakowicie wyglądają.
OdpowiedzUsuńTłusty czwartek niedługo, super
OdpowiedzUsuńWykorzystam przepis na tłusty czwartek! W pracy będą zadowoleni!
OdpowiedzUsuńJak dobrze że znalazłam super przepis, dziękuję
OdpowiedzUsuń