Podudzia z kurcząt zapiekane w sosie musztardowo - miodowym.
Dzisiejsze moje danie to pałki z kurczaka czyli podudzia zapiekane w pikantnym sosie musztardowo - miodowym. Mięsko miękkie, kruche i bardzo smaczne. Tak przygotowane podudzia są przepyszne ,a sosik dodaje pikanterii. Polecam
Składniki;
1,5 kg. podudzi z kurczaka,
1/2 szkl. miodu (szkl. o poj. 250 ml)
1/2 szkl. musztardy francuskiej,
3 łyżki octu jabłkowego,
3 łyżki oleju,
5 ząbków czosnku,
2 duże cebule,
przyprawy - suszony rozmaryn 1 łyżeczka, zioła prowansalskie 1 łyżeczka, pieprz cayenne szczypta, sól i pieprz mielony do smaku,
4 łyżki sosu sojowego,
Sposób przygotowania;
Podudzia po umyciu osuszyć, natrzeć solą i sosem sojowym.
W misce wymieszać musztardy, miód, ocet, olej oraz sól i pieprz mielony do smaku. Udka zanurzać w marynacie, układać w naczyniu żaroodpornym lub brytfannie ( jeśli zostanie marynata wyłożyć ją na górę mięsa ).
Naczynie po wyjęciu przykryć przykrywką lub folią aluminiową i wstawić do piekarnika nagrzanego do 190 stopni. Piec 50 minut od momentu pojawienia się tzw. bulek, a kurczak zacznie bulgotać i się przyrumieniać.






Fajne połączenie smaków
OdpowiedzUsuń