Placuszki przygotowane z przepisu babcinego. Placuszki proste w przygotowaniu, puszyste i smaczne. Z dodaniem jabłuszka smakują rewelacyjnie. Polecam na śniadanie, podwieczorek czy nawet można zabrać do pracy. Polecam
Składniki;
250 g. twarogu półtłustego,
2 łyżeczki cukru waniliowego,
2 duże jajka,
4 łyżki mąki pszennej,
1/2 łyżeczki sody oczyszczonej,
1/2 łyżeczki cynamonu,
2 średnie jabłuszka,
olej do smażenia,
Dodatkowo;
syrop klonowy do polania,
śmietana gęsta,
opcjonalnie - cukier puder do oprószenia,
Sposób przygotowania;
Do miski przecisnąć przez praskę twaróg lub dobrze rozgnieść widelcem. Dodać żółtka, cukier waniliowy wymieszać. Dodać również obrane starte na tarce o dużych oczkach jabłka, cynamon i ponownie wymieszać. Do masy dodać mąkę z sodą oczyszczoną, wymieszać do połączenia składników. Białka ubić ze szczyptą soli na sztywną pianę i łyżką wmieszać do masy serowej.
Patelnię rozgrzać, delikatnie natłuścić olejem i nakładać porcje masy formując placuszki. Smażyć na rumiano z każdej strony na średniej mocy palnika.
Po usmażeniu podawać z czym kto lubi u mnie polane syropem klonowym z dodatkiem gęstej śmietany. Można oprószyć cukrem pudrem.
Smacznego.




Świetne placuszki:)
OdpowiedzUsuńSzybko i smacznie,supcio
OdpowiedzUsuń