Placuszki twarogowe z jabłkami

Placuszki twarogowe z jabłkami


Placuszki przygotowane z przepisu babcinego. Placuszki proste w przygotowaniu, puszyste i smaczne. Z dodaniem jabłuszka smakują rewelacyjnie. Polecam na śniadanie, podwieczorek czy nawet można zabrać do pracy. Polecam

Składniki;

250 g. twarogu półtłustego,

2 łyżeczki cukru waniliowego,

2 duże jajka, 

4 łyżki mąki pszennej, 

1/2 łyżeczki sody oczyszczonej,

1/2 łyżeczki cynamonu, 

2 średnie jabłuszka, 

olej do smażenia, 

Dodatkowo;

syrop klonowy do polania, 

śmietana gęsta, 

opcjonalnie - cukier puder do oprószenia,

Sposób przygotowania;

Do miski przecisnąć przez praskę twaróg lub dobrze rozgnieść widelcem. Dodać żółtka, cukier waniliowy wymieszać. Dodać również obrane starte na tarce o dużych oczkach jabłka, cynamon i ponownie wymieszać. Do masy dodać mąkę z sodą oczyszczoną, wymieszać do połączenia składników. Białka ubić ze szczyptą soli na sztywną pianę i łyżką wmieszać do masy serowej.

Patelnię rozgrzać, delikatnie natłuścić olejem i nakładać porcje masy formując placuszki. Smażyć na rumiano z każdej strony na średniej mocy palnika.

Po usmażeniu podawać z czym kto lubi u mnie polane syropem klonowym z dodatkiem gęstej śmietany. Można oprószyć cukrem pudrem.

Smacznego.



Komentarze

Prześlij komentarz