Orzeszki dwusmakowe z kremem orzechowym i nutellą.
Orzeszki przygotowane dla wnuków, Można je przygotować z różnym nadzieniem, moje orzeszki nadziane kremem orzechowym i nutellą. Wnuki bardzo zadowolone , a orzeszki rozeszły się jak ciepłe bułeczki. Polecam i życzę smacznego.
Składniki na orzeszki;
mąka pszenna 4 łyżki + orzechy włoskie zmielone 4 łyżki,
proszek do pieczenia 1 łyżeczka,
cukier puder 4 łyżki,
cukier waniliowy 2 łyżeczki,
margaryna 250 g .( można połączyć margarynę z masłem ),
smalec 2 łyżki,
śmietana 18 % 3 łyżki,
jajka 4,
Krem orzechowy;
- orzechy włoskie zmielone 1 szkl. z górką,
- masło 1/2 kostki,
- cukier 4 łyżki,
- mleko 1/2 szkl,
- Dodatkowo;
- nutella 1 słoik,
- cukier puder do oprószenia orzeszków,
- Sposób przygotowania;
Margarynę, jajka, cukier puder, cukier waniliowy oraz smalec zmiksować na puszystą masę.
Do masy przesiać mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia oraz dodać zmielone orzechy. Zagnieść gładkie jednolite ciasto.
Ciasto zakryć ściereczką i włożyć na 30 minut do lodówki.
Kuleczki wkładać do otworków foremki, po czym zamknąć i piec z każdej strony na złoty kolor, co jakiś czas obracając foremkę.
Mleko, cukier oraz zmielone orzechy przesmażyć do odparowania większości płynu, po czym zdjąć z ognia i wystudzić.
Masło zmiksować na puch, cały czas miksując dodawać porcjami przesmażone orzechy.
Połowę połówek napełniać masą orzechową, a drugą połowę nutellą, następnie łączyć ze sobą tworząc orzeszek.
Gotowe orzeszki oprószyć cukrem pudrem.
Smacznego.







Wyglądają jak oryginalne orzeszki, supcio
OdpowiedzUsuńSmak dzieciństwa! Przepyszne!
OdpowiedzUsuń