Orzeszki dwusmakowe z kremem orzechowym i nutellą.


Orzeszki dwusmakowe z kremem orzechowym i nutellą.


Orzeszki przygotowane dla wnuków, Można je przygotować z różnym nadzieniem, moje orzeszki nadziane kremem orzechowym i nutellą. Wnuki bardzo zadowolone , a orzeszki rozeszły się jak ciepłe bułeczki. Polecam i życzę smacznego.

Składniki na orzeszki;
mąka pszenna 4 łyżki + orzechy włoskie zmielone 4 łyżki,
proszek do pieczenia 1 łyżeczka,
cukier puder 4 łyżki,
cukier waniliowy 2 łyżeczki, 
margaryna 250 g .( można połączyć margarynę z masłem ),
smalec 2 łyżki, 
śmietana 18 % 3 łyżki,
jajka 4, 

Krem orzechowy;
  • orzechy włoskie zmielone 1 szkl. z górką,
  • masło 1/2 kostki,
  • cukier 4 łyżki,
  • mleko 1/2 szkl,
  • Dodatkowo;
  • nutella 1 słoik,
  • cukier puder do oprószenia orzeszków,
  • Sposób przygotowania;
Margarynę, jajka, cukier puder, cukier waniliowy oraz smalec zmiksować na puszystą masę.


Do masy przesiać mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia oraz dodać zmielone orzechy. Zagnieść gładkie jednolite ciasto.
Ciasto zakryć ściereczką i włożyć na 30 minut do lodówki.


Foremkę na orzeszki wysmarować tłuszczem po czym rozgrzać na niedużym ogniu palnika. Następnie odrywać malutkie porcje ciasta formować kuleczki.(kuleczki mogą być troszkę mniejsze).
Kuleczki wkładać do otworków foremki, po czym zamknąć i piec z każdej strony na złoty kolor, co jakiś czas obracając foremkę.

Po upieczeniu orzeszki wyjąc a foremkę napełnić następną porcją kulek i tak do wyczerpania całego ciasta.


Masa orzechowa:
Mleko, cukier oraz zmielone orzechy przesmażyć do odparowania większości płynu, po czym zdjąć z ognia i wystudzić. Masło zmiksować na puch, cały czas miksując dodawać porcjami przesmażone orzechy. Połowę połówek napełniać masą orzechową, a drugą połowę nutellą, następnie łączyć ze sobą tworząc orzeszek.


Gotowe orzeszki oprószyć cukrem pudrem.


Smacznego.



Komentarze

Prześlij komentarz