Faworki
Prosty, szybki przepis na przepyszne faworki, kruche, lekkie jak puszek i bardzo smaczne. Po prostu rozpływające się w ustach. Jak spróbujesz to na jednym nie skończysz. Polecam
Składniki;
2,5 szkl. mąki pszennej tortowej, ( szkl. o poj. 250 ml ),
4 żółtka dużych jaj,
150 g. kwaśnej śmietany,
1 łyżeczka cukru pudru,
1 łyżka spirytusu lub octu 10 %,
1 łyżka miękkiego masła,
1/3 łyżeczki soli,
Dodatkowo;
olej do głębokiego smażenia,
cukier puder do oprószenia,
Sposób przygotowania;
Do miski przesiać mąkę, dodać sól , cukier puder, masło , żółtka oraz śmietanę i na koniec wlać spirytus lub ocet.
Zagnieść gładkie jednolite ciasto. Ciasto wyłożyć na stolnicę wyrabiając i zagniatać tak by ciasto się dobrze napowietrzyło. Tak przygotowane ciasto podzielić na części, każdą część kolejno cienko rozwałkować na podsypanej mąką stolnicy. Pociąć w paski około 8 - 10 cm. w każdym pasku w środku zrobić nieduże nacięcie, złapać jedną stronę i przewinąć przez środek. W taki sam sposób przygotować wszystkie porcje ciasta.
W rondlu z grubym dnem rozgrzać dobrze olej, wkładać porcjami faworki , smażyć na złoty kolor z każdej strony, wyjmować łyżką cedzakową i odsączać na ręczniku papierowym z nadmiaru tłuszczu.
Po wystudzeniu oprószyć cukrem pudrem i faworki gotowe do spożycia.
Smacznego;
Rada;
Ja wkładam ręcznik papierowy do miski do której będą wkładane faworki.





Aż ślinka leci
OdpowiedzUsuńSuper,ciąg dalszy na tlusty czwartek
OdpowiedzUsuń